top of page

E, 21. juuni

|

Veebiseminar

EPD e. Keskkonnadeklaratsioon

Mis on EPD? Milleks seda vaja on? Kuidas ja kust seda saada?

Registration is Closed
See other events
EPD e. Keskkonnadeklaratsioon

Aeg ja koht

21. juuni 2021 14:00 – 14:45

Veebiseminar

Üritusest

Ilmselt on ehitusmaterjalide tootjatele tuttav olukord, kus mõnel väliskonverentsil teeb Rootsist või Taanist pärit kolleeg juttu toodete EPD-dest, mille peale pole muud teha, kui huvitunult kuulama jääda. Mis asi on EPD, kust selle saab ja miks selle olemasolu on ühtäkki nii tähtis? Just sellest veebiseminaril räägimegi.

Veebiseminari viib läbi Anni Oviir, kelle ekspertiisiks on olelusringi hindamine (Life Cycle Assessment, LCA) vastavalt sektori standarditele EN 15804 ja EN 15978 ning vastavalt erinevate rohesertifikaatide (LEED, BREAM, DGNB, jm) nõuetele. 

Anni on olnud mitmete EPDde koostajaks ning EPD kvaliteedi kontrollijaks (ehitusmaterjalitootjatele nagu Teknos, Peikko, Kiilto, Rusal, TMB Element, Bauroc, Malagris Prefab, jt). Ta on RTS sr (Soome) EPD programmi operaatori Baltikumi ainus ametlik verifitseerija, muuhulgas on ta verifitseerinud EPD koostamise tarkvara (One Click LCA). 

Anni on hoone LCA teemal koolitusi andnud koostöös Eesti Green Building Council'iga, esinenud mitmetel konverentsidel (sh Äripäeva Säästlik Hoone, Sustainable Built Environment, Teadmistepõhine Ehitus, Madalsüsinikehitus) ning on olnud külalislektor Tallinna Tehnika Kõrgkoolis. LCA Support - Rangi Maja OÜ'lt telliti Eesti esimene riigihange hoone CO2-jalajälje analüüsiks Keskkonnamajale. Lisaks töötab Anni erinevates teadusprojektides Tallinna Tehnikaülikoolis ning on aktiivne osaleja Digitaalehituse Klastri CO2-töörühmas.

Jaga seda üritust

bottom of page